Neexistuje vlasový maniak, ktorý by sa zaobišiel bez olejovania vlasov. Táto kúra pre starostlivosť o vlasy je taká skvelá, že si získava čoraz viac fanúšikov. Ak máte poškodené, suché, nadmerne vypadávajúce vlasy alebo vlasy bez lesku, mali by ste používať kozmetický olej. Určite dosiahnete skvelé výsledky. Neveríte tomu? Naolejujte si vlasy a presvedčte sa o tom sami.

Olejovanie vlasov – staroveký skrášľujúci rituál

Hoci je olejovanie vlasov nesmierne populárnou a účinnou kúrou, väčšina dievčat ju ešte stále vykonáva nesprávne. Tento typ starostlivosti o vlasy a pokožku hlavy nie je až taký náročný. Olejovanie vlasov pozostáva z nanesenia vhodného množstva oleja, ktorý sa hodí k pórovitosti vašich vlasov. Rituál je už dlho známy a používaný arabskými a indickými ženami. Ak obľubujete bollywoodske filmy, potom ste už tieto ženy a ich nádherné vlasy videli. Nechceli by ste rovnaký (možno ešte lepší) účes? Než začnete s olejovaním vlasov, prečítajte si o najväčších chybách vlasových maniakov. Vyhýbajte sa im na sto honov!

1. Olejovanie vlasov pred ich umytím

Aplikovanie oleja na špinavé vlasy a pokožku hlavy je veľkou chybou. Keď sú vaše vlasy pokryté tužidlom, sprejom a silikónmi, pričom na pokožke hlavy máte usadené sébum, prach a mastnostu – zlyhá aj ten najlepší olej. Neexistuje prípravok, ktorý by bol schopný preniknúť cez takúto vrstvu nečistôt. Je dôležité, aby sa počas olejovej kúry na vlasy, do vlasov a pokožky hlavy absorbovali aktívne a výživné ingrediencie. Preto si musíte starostlivo umyť vlasy pred každou kúrou. Používajte čistiaci šampón s SLS (sodium lauryl sulfate).

2. Aplikujete príliš veľa oleja

Viac nie je nevyhnutne lepšie. Pri olejovej kúre na vlasy lepšie funguje minimálne množstvo. Nanášať túto dávku aspoň raz do týždňa je skvelý nápad. Viete, čo sa stane, ak aplikujete príliš veľa oleja? Po prvé, zamastí sa vám pokožka hlavy a vlasy, pretože mazové žľazy vyprodukujú viac séba. Po druhé, musíte si umyť vlasy dvakrát, aby ste odstránili nadbytočný olej a použiť na to čistiaci šampón, ktorý vysuší vaše vlasy a pokožku hlavy.

3. Myslíte si, že vlasy s nízkou pórovitosťou nemusíte olejovať

Mýlite sa! Vlasy s nízkou, strednou a vysokou pórovitosťou potrebujú pravidelnú olejovú kúru. Majte na pamäti, že ak majú vaše vlasy nízku pórovitosť, nemusíte ich olejovať tak často ako poškodené a suché pramene. Olejovanie vlasov chráni vlasy s nízkou pórovitosťou pred UV žiarením, teplom zo stylingových pomôcok, škodlivými látkami a znečistením z prostredia. Budú sa vám ľahšie rozčesávať vlasy, zatiaľ čo fénovanie – bude rýchlejšie. Olejovanie vlasov s nízkou pórovitosťou má ďalšiu dôležitú črtu. Vyhladzuje a uzatvára vlasové kutikuly, takže zabraňuje vlasom s nízkou pórovitosťou premeniť sa na vlasy s vyššou pórovitosťou.

4. Vybrali ste si zlý olej

Olejovanie vlasov vám neprinesie žiadne výsledky, ak si vyberiete nevhodný olej. Ešte lepšie, môže to dokonca zhoršiť stav vlasov a pokožky hlavy. Takže, čo môžeme urobiť, aby ste vyťažili z olejovania vlasov čo najviac? Najprv určte pórovitosť svojich vlasov. Existuje nízka pórovitosť (zdravé, lesklé a hladké vlasy), vysoká pórovitosť (suché, kučeravé a poškodené vlasy) a stredná pórovitosť (kombinácia vlasov s nízkou a vysokou pórovitosťou). Pri starostlivosti o vlasy s nízkou pórovitosťou používajte nasýtené oleje a kozmetické maslá. Vlasy s vysokou pórovitosťou vyživte pomocou polynenasýtených olejov. Mononenasýtené oleje sú vhodné pre vlasy so strednou pórovitosťou.

5. Olejovanie vlasov nestačí!

Ak máte veľmi suché vlasy, ktoré nadmerne vypadávajú a pokožka hlavy je červená a svrbí – olejová kúra na vlasy potrebuje podporu. Pri svojej každodennej starostlivosti o vlasy používajte aj iné produkty. Užitočné sú masky, kondicionéry, séra a peny. Nezabudnite, že najlepšie produkty majú prírodné hlavné zložky. Hlavne by ste mali vyskúšať prípravky s rastlinnými a bylinnými výťažkami, vitamínmi, minerálmi a inými zjemňujúcimi látkami (keratín, biotín alebo hydratačné zložky).

6. Ani jedna z metód olejovania vlasov nebola úspešná?

Musia existovať nejaké techniky, ktoré ste ešte nevyskúšali. Dievčatá zdieľajú svoje skúsenosti s olejovaním vlasom a radi hovoria iným dievčatám, ako ich správne vykonávať. Existuje množstvo spôsobov ako aplikovať oleje. Produkt môžete naniesť na čisté, suché alebo vlhké vlasy. Olej sa tiež môže aplikovať po fénovaní na úpravu vlasov a pre ich konečnú úpravu. Výborne účinkuje vtedy, keď ho pridáte k maskám a kondicionérom.